تدریس موسیقی محک موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
آموزش آهنگسازی
60 x 468 آموزش آهنگسازی و تنظیم

روشهاي تدريس پيانو

1. sepi

sepi عضو سایت

سلام به همه دوستان

من تازه كار تدريس بيانو را شروع كردم
    اما مي خواهم با هنر جويان به روش خيلي عالي تدريس كنم .كه از موسيقي لذت ببرند .خيلي ممنون مي شوم اگر مرا راهنمايي كنيد.
  2. amir_honarmand

amir_honarmand Member عضو سایت

پیشهاد اولم کلاسیک هستش
    اما برای اینکه هنرجو خسته نشه گاهی موسیقی فیلم یا بعضی پاپ های معروف میتونه به هنرجو کمک کنه
  3. RAIN

RAIN عضو سایت

با چه متدی شروع میکنین؟ پیشنهاد من اینه که با "مایکل آرون" شروع کنین ... من خودم "مایکل آرون" رو به "بیر" ترجیح میدم.
  4. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

من چند سالی شده تدریس میکنم همیشه اول با بیر شروع میکنم ولی چون بیر کتاب راحتی نیست و خیلی اصولی خوب کار شده اگه ببینم هنرجوم نمیتونه تمرین هارو انجام بده شروع میکنم بر اساس تجربه خودم آموزش میدم و از کتاب خواصی تبعیت نمیکنم الانم بیشتر هنر جو هم همین روش هستن.

من تو این چند سال به یک نتیجه رسیدم که بد نیست بگم

وقتی هنرجو بتونه از سازش صدا در بیاره خیلی مشتاق تر به اموزش میشه واسه همن من سعی میکنم با تئوری های خسته کننده خودم رو برای اموزش هنرجوم خسته نکنم
    2 کاربر از این پست تشکر کرده اند.
  5. amir_honarmand

جان تامسون ساده تر از بیره
    بهتره از هر روشی استفاده میکنید آکادمیک باشه
    1 person likes this.
  6. sepi

sepi عضو سایت

ممنونم ازتون به خاطر راهنماييتون
    من با جان تامسون شروع كردم .حالا به نظر شما مايكل آرون بهتره يا همون جان تامسون؟
  7. RAIN

RAIN عضو سایت

خواهش میکنم دوست عزیز.من از این نظر مایکل آرون رو با بیر مقایسه کردم چون در اکثر آموزشگاه ها مرسوم شده که با این متدها و البته بیشتر با بیر شروع میکنن...ولی همون طور که گفتم خود من مایکل آرون رو ترجیح میدم... اما واسه هنرجویانی که تا به حال اصلا موسیقی کار نکردن و حتا با نت ها هم آشنا نیستن همون جان تامسون بهتره چون روش های یادگیری رو به زبان ساده تری بیان کرده و از همون ابتدا نت ها و ارزش زمانی شون رو یاد میگیرن و آهنگ های ساده هم میزنن که انگیزه ی خوبی به هنرجو میده...
  8. یاسمین

یاسمین عضو سایت

تدریس پیانو

سلام دوستان.من خودم هنوز هنرجوام و یادگیری پیانو رو با بیر شروع کردم البته کتاب چرنی هم بهم معرفی شده که بعد از اتمام بیر می خوام تمرینش کنم ودر کنارش کتاب بیر پارسی رو که شامل 25 تمرین برا دست راست 31 تمرین برا دست چپ .تمرین برا هردو دست 27 نت کوتاه از اهنگهای ایرانی 48 ترانه وتصنیف ایرانی 48 قطعه اموزشی پیانو میشه رو کار م کردم .البته این کتاب برای کسایی که تازه یادگیری رو شروع کردن خوبه چون نوی ذاره هنرجو خسته بشه .اینم بگم که من از کتاب بیر انگلیسی خیلی راضیم درسته مشکله ولی کتاب کامل وجامعیه .به همین دلیل من کتاب بیر رو برای شروع بهتر میدونم وبرای اینکه هنرجو خسته نشه میتونی باش اهنگ کار کنی.
  9. Ramtin Shabanian

بله کتاب بیر میشه گفت استاندارد ترین کتاب جهت تردیس پیانو هست.
    من هم با هنرجو هام ابتدا همین کتاب رو کار میکنم که البته در بعضی موارد هم میرم سراغ روش های دیگه....
    1 person likes this.
  10. amir_honarmand

بیر از قدیم استفاده میشده و خیلی از بزرگان الان پیانو با بیر شروع کردن
    من روشهای شخصی بعضی استادارو تایید نمیکنم که میگن من روش خودم و دارم....
    باید راهی رو رفت که بدونین آخرش به جواب دلخواه میرسین
    1 person likes this.
  11. thevoice

thevoice Active Member هنرمند

سلام
    مي خواستم بپرسم ميشه پيانو رو با اين كتابها بدون استاد تمرين كرد . يا اصلا ميشه پيانو رو خودم ياد بگيرم؟:smile (2):
  12. Ramtin Shabanian

البته که میشه اگر شما واقعا علاقه داشته باشید میتونید ولی خب این کار به مراتب سخت از حالتی هست که شما استاد دارید و در نتیجه تلاش و تمرین بیشتری میخواد.

میتونید مثلا کتاب بیر رو تهیه کنید و همین طور cd آموزشی اون رو و بعد از یادگیری نت خوانی و اصوله اولیه موسیقی به تمرین بیر بپردازید که همون اصول اولیه هم میتونید از کتاب هایی مثل تئوریه موسیقی پرویز منصوری فرابگیرید.

اما در کل در تمام شرایط پیشناد میشود که از وجود استاد بهره ببرید که بسیار مفید و لازم هست.

موفق باشید
    1 person likes this.
  13. thevoice

thevoice Active Member هنرمند

من يك ساله كه ويلن (كلاسيك) كار مي كنم به نظر شما مي تونه روي يادگيري بهتر پيانو بدون استاد تاثير بذاره
  14. Ramtin Shabanian

بله 100% خیلی هم میتونه کمکتون کنه.
  15. beethoven

beethoven

درود
    ببینین دوستان من نمیدونم عزیزانی که میگن ما تدریس میکنیم در چه حد هستن ولی هر نوازنده ای که حداقل 10سال تجربه نوازندگی حرفه ای و تلاش نداشته باشه نمیتونه ادعا کنه که من مدرس ساز پیانو هستم واگه اینکار رو بکونه خیانت به جواد معروفی ها و مرتضی محجوبی ها و...کرده.مثل این میمونه که دانش آموز سال دوم دبیرستان بیاد مدرس ریاضی و جغرافیا و...بشه چون مثلا 4سال داره درس میخونه.مرحله استادی یه مرحله ای که نوازنده با 4سال نمیتونه بهش برسه.البته اگه 20سال هم کار کنه لزوما بازم استاد نخواهد شد چون معلوم نیست تو این مدت تمرین کرده یا فقط از شروع ساز زدنش 20سال میگذره.این موضوع خیلی مهمه.به نظرم هر کی باید حد خودشو بدونه.من 5سال دارم به سختی کار میکنم ولی حتی به تدریس فکر هم نمیکنم چون خودم از تدریس بد استادای نه چندان خوبم ضربه خوردم دوس ندارم چند تا هنر جو رو الاف خودم کنم.دانشجوی یه رشته ی بی ربط به موسیقی ام ولی برای حرفه ای کار کردنم و رفتن به پیش استادای حرفه مجبور به ترک تحصیل شدم البته .....بماند..

برای پیشرفت تلاش کنین تمرین کنین . حداقل روزی 1:30 و برای حرفه شدن روزی(دقت کنین هر روز بلااستثنا)3ساعت.البته این سه ساعت هم باید باگیفیت باشه نه این که سه ساعت فقط پشت ساز بشینین.و اگه این کار رو برای 8-10 سال انجام بدین جامعه نوازندگی شهر یا کشور ناخداگاه شمارو به عنوان یه پیانیست خوب قبول میکنه و میان دونبالتون چون به هر حال تو این 8 سال یا 10 سال اسمتون پخش میشه.اجرا ها برنامه ها(میدونم تو ایران بسیار محدوده) و...
    تمرین تمرین تمرین اونم روی اصول و زیر نظر اساتید حرفه ای به مدت 8سال از شما یه استاد خواهد ساخت غیر از این هیچ راهی وجود نداره.
    درود به روح بزرگ بتهوون
  16. minero

minero عضو سایت

سلام
    راستش من چند ساله پیانو تدریس می کنم و بنا به تجربه اندکی که در این زمینه دارم
    بهترین کار اینه که با سبک سنتی (مثل کتاب مرغ سحر -پاییز طلایی) شروع کنید و در ضمن کار گاهی آهنگهای معروف و نسبتا آسون کلاسیک و آهنگهای پاپ مد را نیز کار کنید.
    با آرزوی موفقیت:smile (35):

سلام
    راستش منم خودم از روی کتابها کارکردم بدون استاد
    اما قبل از استقلام در پیانو یک دوره نزد استاد نتها و مقدمات آن را فراگرفتم
    در کل میشه:smile (13):
    Last edited by a moderator: ‏4/4/11
  17. Mohamad.K

Mohamad.K Active Member عضو سایت

خير من حرف شما رو قبول ندارم.بنده خودم شخصي كه توي كار اهنگسازي به قول خودشون اساتيد بودن به بنده هيچ چيزي جز پول گرفتن ياد ندادن.الان خيلي از نوازنده ها هستن كه با همون 3 الي 4 سال نوازندگي پيانو و يا هر سازي ديگر يه جوري به هنرجو ياد ميده كه شايد از اوني كه تجربه داره طرف 4 تا چيز بيشتر ياد بگيره ! اگر اينگونه كه شما ميگيد باشه پس اون كسي كه تو كاره موسيقي هست بايد 30 سال صبر كنه تازه يه پولي ته جيبش بياد.بله تجربه مهمه اما از همه مهمتر شما شرايط كسايي كه فقط و فقط تو موسيقي هستن و هزينه هاي كلاني كردن و حالا از قبال اون ميخوان منبع در امدي هم داشته باشن + اموزش خوبي هم به هنرجو ميدن.تا خيلي از همين اساتيد ها ! من بارها و بارها هيچ چيزي از استاد نديدم به شخصه چه خودم چه دوستانه ديگر چون در ايران هيچ وقت دل نسوزوندن به جز اندك افراد كه واقعا عاشقانه اين كارو ميكنن
    1 person likes this.
  18. si2music

si2music Member عضو سایت

دقیقا باهات موافقم دوست عزیز

من الان رفتم کلاس پیانو امروز هفتمین جلسم بود کتاب تامسون 1 رو از جلسه سوم شروع کردیم به کار

ولی الان چندین جلسس که میرم سر کلاس وایمسه هی رو گذاشتن انگشاتا رو بم اموزش میده

امروزم که هفتمین جلسه بود من شاکی شدم بش گفتم یکم فشرده بام کار کنه اخر کلاس یه پنج دقیقه یه سکوت سفید سیاه گرد رو بم گفت همین

حالا میخواستم بدونم نظر شما چیه اخه من الان تو یه داهاتی هستم که حالا اسمشم بماند یه اموزشگااه بیشتر نداره که اینه

ولی یه نوازنده کیبورد عروسی میشناسم ادم خوبیه ولی میترسم یه سری مفاهیم رو بلده نباشه بم نگه به نظر شما چی کار کنم همین رو ادامه بدم که انشالا یه ده سوال دیگه یاد بگیرم یا برم پیش نوازنده کیبورد منصف
  19. Mohamad.K

Mohamad.K Active Member عضو سایت

دوست من شما خودت حس ميكني سريعا اگر احساس كردي داره كش ميده بيا بيرون . . برو يكي ديگه بازم نشد يكي ديگه . . . بالاخره يكم ضرر بايد بدي تا اون استاد دلخواه رو انتخاب كني. هر كي با يه استاد حال ميكنه برو پيش يه كسي كه دركت كنه ! حالا طرف ميتونه استاد باشه ميتونه استاد نباشه .استاد به نظر من كسي كه عاشقانه كار كنه ميگن استاد نه فقط از ملت پول بگيره چون استاده.
    1 person likes this.
  20. si2music

si2music Member عضو سایت

:smile (81): کاشکی میشد برم پیش یکی دگه ولی گفتم 2 گزینه بشتر ندارم منون میشم خودتونو بزارید جای من و کمک کنید

من الان تو یه داهاتی هستم که حالا اسمشم بماند یه اموزشگااه بیشتر نداره که اینه

[HIGHLIGHT]ولی یه نوازنده کیبورد عروسی میشناسم ادم خوبیه و مطمن هستم صادقانه درس میده ولی میترسم یه سری مفاهیم رو بلده نباشه[/HIGHLIGHT] بم نگه به نظر شما چی کار کنم همین رو ادامه بدم که انشالا یه ده سوال دیگه یاد بگیرم یا برم پیش نوازنده کیبورد منصف

این صفحه را به اشتراک بگذارید

عبارت های جستجو شده

1. تدریس پیانو

,
  2. متد های آموزش پیانو

,
  3. نحوه آموزش پیانو

,
  4. آموزش تدریس پیانو,
  5. مراحل آموزش پیانو,
  6. بهترین روش یادگیری پیانو,
  7. مراحل یادگیری پیانو,