تدریس موسیقی تبلیغ شما در اینجا

اموزش نرم افزار ableton live (دو) بیت سازی ...

1. farzaddd

farzaddd عضو سایت هنرمند

موضوع این قسمت از اموزشمون آشنایی با پلاگین پر کاربرد و لذت بخش Drum Rack در نرم افزار ableton live برای بیت سازی و ساختن ضرب های اهنگمون . این پلاگین خیلی امکانات زیادی داره و میتونیم بیت های حرفه ای برای هر سبکی از موسیقی بسازیم. مثل ترنس - رپ - راک و غیره

این نرم افزار خودش پلاگین ها و افکت هایی داره که میتونیم از اونا استفاده کنیم بدون این که از پلاگین ها و افکت های خارجی استفاده کنیم که مثل شکل زیر پوشه ی اولی برای پلاگین های ایجاد صدا برای اهنگ سازی و پوشه های دومی و سومی برای افکت دادن و پلاگین های ضروری برای اهنگامون هستن مثل EQ - Comprosser - Limiter & ...

توی پوشه ی Instruments پلاگین های زیادی وجود داره که هر کدوم کارایی خودشو داره.مثل همین پلاگین Drum Rack که برای بیت و ضرب اهنگ از اون استفاده میشه یا مثل پلاگین Operator که برای ایجاد صداهای جدید استفاده میشه ( خودش صداهای پیش فرض داره )
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    یکی از چیزای جالبی که این نرم افزار داره آسونی بیش از حد اونه! یعنی برای استفاده از یک پلاگین اونو با ماوس میکشی و استفاده میکنی! حالا بریم سراغ پلاگین Drum Rack

برای این کار اون رو از لیست پلاگین ها پیدا میکنیم و با ماوس darg and drop میکنیم ( میکشیم - رها میکنیم ! ) مثل شکل زیر

خب بعد از عمل darg and drop , فرض کنید 4 تا سمپل داریم که میخواهیم با او بیت اهنگمون رو بسازیم یا همون ضرب اهنگ که ساده ترینش میشه سمپل های kick - snare - hihat که میشه یه بیت ساده ساخت . حالا میریم جایی که سمپل ها هست ( شکل زیر ) و اونارو میکشیم و رها میکنیم تو پلاگین drum rack . سمپل های مورد استفاده ی من به ترتیب kick .... Closed Hihat ..... Open Hihat ..... snare

خب حالا که سمپل هارو ریختیم تو پلاگین نوبت به چیدن اونها تو پیانو رول key editor میشه که من اینجا ساده ترین چیدنشون رو میگم ( البته سلیقه ها زیاده و هرکسی یه جوری میچینه سمپل هارو و یکی همم مونده به سبک اهنگ که چطوری بچینیم. خب حالا برای این کار طبق اموزش قبلیمون تا بار 5 ماوس رو میکشیم و بلوک ایجاد میکنیم , ( Insert MIDI Clip )

تو پیانو رول که ایجاد شده راست کلیک میکنیم و طبق عکس grid پیانو رول رو روی میزان 1/8 تنظیم میکنیم

البته برای kick - snare - open hihat مون

و برای closed hihat هم میزان 1/16 رو تنظیم میکنیم طبق عکس زیر

یه توضیحی هم بدم به کسایی که نمیدونن فرق closed hihat & open hihat چیه؟!

فرض کنید دوتا صدای ( تیس ) داریم ! open hihat میشه تیـــــــس , closed hihat هم میشه تیس !!!

یعنی open hihat دراز تر از closed hihat هستش و تو کارای ترنس میشنوید و معلومه . گفتم برا کسایی که نمیدونن

امیدوارم تا اینجا مشکلی نداشته باشین . مشکلی چیزی داشتین بگین تا تو پست های بعدی که قراره بذارم حل بشه . مرسی

منبع : اموزش ابلتون
    .​

3 کاربر از این پست تشکر کرده اند.
  2.  

آموزش آهنگسازی و تنظیم

آموزش آهنگسازی

3. altynay

altynay عضو سایت

عالی بود لطفا ادامه دهید. ممنون میشم

1 person likes this.
  4. hardwell

hardwell

سلام . من میخوام اهنگسازی به سبک هوس (house) و (dj ) یاد بگیرم .!
    1 من نمیدونم باید از کجا شروع کنم باید اول کتاب های اموزشی و کتاب های هارمونی بگیرم بخونم ؟! اگه میشه کتاب هاشو معرفی کنید
    2 از چه نرم افزارها و سخت افزار باید استفاده کنم اینم اگه میشه معرفی کنید
    3 شما میدونید djهای معروف مثل david guetta . hardwell .... از کچا و چگونه یاد گرفتن ؟!

تاپیک های مشابه: اموزش افزار
انجمن عنوان تاریخ
برنامه آبلتون لایو Ableton Live اموزش نرم افزار ableton live (یک) ‏12/2/11
برنامه آبلتون لایو Ableton Live دانلود کامل فیلم اموزشی ابلتون لایو ‏2/10/13

این صفحه را به اشتراک بگذارید

تنظیم میکس و مسترینگ