تدریس موسیقی تبلیغ شما در اینجا

آموزش صداسازی و سلفز - جلسه اول

1. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

با سلام خدمت دوستان عزیز

پیشنهاد میکنم برای بهره مندی از دروس از همین ابتدا تمام دروس و مطالب را خوب و با دقت بخوانید !

جلسه ی اول صداسازی و سلفژ رو براتون آماده کردم که امیدوارم خوشتون بیاد و برای بهتر شدن این مطلب بنده رو یاری کنید.
    قصد دارم که تو این جلسه فقط و فقط یک سری کلیت رو راجع به سلفژ خدمتتون عرض کنم و اطمینان دارم همه اینا رو میدونن اما محض اطلاع دوستان تازه کار این جلسه رو میزارم.

دوستان سلفژ و صداسازی مجموعه قوانینی هستند که با یادگیری اونها شما توانایی های زیادی رو پیدا میکنید که الان فکرش رو هم نمی کنید – ساده بگم که سلفژ علم پایه ای هستش و باید اون رو به خوبی یاد بگیرید.
    فراموش نشه که مبحث سلفژ 50% عملی و 50% تئوری هست و شما باید هردو رو خوب کار کنید به عبارت دیگه فقط دونستن اینکه فرضاً برای بهتر شدن صدا باید فلان کار رو انجام بدی ، کافی نیست – بلکه اول باید بدونی برای بهتر شدن صدا باید چیکار کرد و در درجه ی دوم خوب تمرین کنی تا نتیجه ببینی.پس خواهش میکنم از جلسات بعدی که دروس عملیمون شروع میشه خوب تمرین کنید.
    اما سلفژ چیه؟!
    سلفژ علمیه که شما رو با قوانین پایه ی موسیقیایی آشنا میکنه ، سلفژ در قالب آکادمیک در دو بخش تدریس میشه – اول تئوری بنیادین موسیقی و بعد تمرینات آواز و صدا سازی.
    در اصل سلفژ همون تئوری موسیقیه با این تفاوت که توی سلفژ علاوه بر آموزش دادن نت فرضاً سل ، به شما یاد میدن که سل چه صدایی داره و اون چیزی که صدای شما رو پرورش میده تمرینات صداسازی.و ما اینجا تئوری رو آموزش نمیدیم و فقط تمرینات صداسازی رو میگیم و برای اینکه حرفه ای و اصولی کار کنید حتماً بخش اول سلفژ یعنی تئوری بنیادین موسیقی رو یاد بگیرید که البته خیلی سادست و میتونید همزمان هم این تمرینات صداسازی رو کار کنید و هم تئوری رو در بخش آموزش تئوری همین تالار بخونید.
    جلسات رو بصورت هفتگی میزارم تا یک هفته فرصت تمرین داشته باشین.

برای شروع تمرینات اولیه به هیچ عنوان به حنجره فشار نیارید و تنها روزی 30 دقیقه تا یک ساعت تمرین و کنید و تمریناتتون رو به پارت های 10 دقیقه ای تقسیم کنید و بین هر پارت ، چند لحظه ای رو استراحت کنید تا هم صداتون سر حال بیاد و هم حنجرتون خسته نشه.

دوستان عزیز برخی ها معتقدند که اگر آب یخ نخوری یا غذای تند نخوری و توی هوای مرطوب نفس بکشی دیگه صدات درست میشه ، در صورتی که اینا همش مکمل صداسازی هست ، باور کنید اون چیزی که باعث صداسازی و پرورش حنجره میشه ، نخوردن آب یخ نیست بلکه تمرین و تکرار تکنیک های آوازی هست که من همه ی این تمرینات رو از ساده تا پیشرفته میزارم و بعد از اینکه شما اون تمرینات آوازی رو خوب انجام دادین ، حالا نوبت مکمل هاست و با پرهیز از خیلی مسایل میتونید به رشد صداتون کمک کنید.مثلاً بعد از تمریناتتون دیگه سیگار و قلیون نکشید و البته این کارا رو از همین الان انجام ندین :
    1.سیگار و قلیون و هر دودی ممنوع.
    2.آب یخ نخورید.
    3.آب جوش نخورید.
    4.ترشی جات و غذاهای تند رو کمتر مصرف کنید.
    5.خوب نفس بکشید.(تکنیک های نفس کشیدن صحیح رو هم تو همین درس میگم.)
    6.تنفس در هوای مرطوب فراموش نشه و اگر هوای مرطوب ندارین(!) ، این نوع هوا رو با بخار کردن آب در اتاقتون به وجود بیارین.(حداقل یکماه یکبار)
    7.به هیچ عنوان فریاد نکشید.
    و...!
    البته دوستان فراموش نشه که مطالب بالا همه و همه مکمل هستند و باعث خوب شدن صدا نخواهند شد و تکنیک و تمرین آوازه که صدا رو میسازه.

و یه نکته ی درسی اما درقالب داستان واقعی :
    یادمه سر کلاس آواز ایرانی استاد شجریان بودیم که یه کلاس عمومی بود و خیلی از دوستان تو اون کلاسا شرکت میکردن ، دقیقاً جلسه ی اول بود که استاد اومدن سر کلاس،یکی از حاضرین گفت : استاد درسته که میگن آقای شجریان تو حسرت یه لیوان آب خنک موندن؟!! استاد شجریان هم خنده ی تلخی کرد و گفت : جوون تو برو یه کاسه ی پر از یخ بیار تا من همش رو اینجا بخورم و بعدش خوب آواز بخونم تا ببینی کی تو حسرته !
    بعد ادامه داد من خیلی پرهیز میکنم اما نکته ی اصلی اینه که پرهیز باعث خوب شدن صدا نمیشه و این تمرینه که باعث پرورش صدا میشه.
    منبع : خاطرات خودم.

برمیگردیم سر درس خودمون ، من گفتم که شما باید درست نفس بکشید و منظورم این بود که اگر دقت کنید همه ی ما عادت داریم به بد نفس کشیدن ، یعنی به جای اینکه از بینی نفس بکشیم از دهانمون نفس میکشیم که کار بسیار اشتباهیه و حتی اگه خواننده هم نباشی باید از بینی نفس بکشی.
    حالا چه فایده ای داره؟
    فایدش اینه که زمانی که شما از بینی نفس میکشه هوای تصفیه شده به داخل ریه ها میرسه و همینطور هوایی که به ریه ها و شش ها میره هم دمای بدن شماست و براحتی میتونید اون نفس رو حبس کنید و حتی به سلامت جسمی و فکری شما و تصفیه ی خون هم کمک میکنه اما خاصیتش برای خواننده درل همونه که هوا تصفیه شده هست و شما میتونی کم کم اون رو در خوندن خرج کنی که به موقع بهش خواهیم رسید پس عجله نکنید.

و یه تمرین عملی برای این جلسه:
    میدونم که همه ی شما عزیزان به خوندن علاقه دارید – و منم امروز میخوام یه تمرین بهتون بدم که واقعاً جالبه و میتونه خیلی خیلی به شما کمک کنه !
    این تمرین دو بعدی هست و مهارت گوش شما رو افزایش میده.
    تا امروز شما بعد از شنیدن یک آهنگ اون رو خواه یا ناخواه میخوندین اما از امروز بیایید دقیق آهنگای استاندارد و مورد علاقتون رو انتخاب کنید و خوب اون رو گوش بدین و بعد همون کار رو همونطوری که شنیدین بخونید.اما واقعاً همونطوری که شنیدین بخونین و مراقب باشید حنجرتون خسته نشه – به هیچ وجهی فریاد نزنید – بیش از حد هم نخونید.و یه نکته ، بیشتر گوش بدین و کمتر بخونید.
    انتخاب آهنگی که میخواین تمرین کنید:
    این آهنگ باید از یه خواننده ی حرفه ای باشه و طوری نباشه که خود اون خواننده بد خونده باشه.موسیقی کار و کل کار استاندارد باشه و شما هم باید آهنگی که تمرین میکنید رو دوست داشته باشین تا بخوبی باهاش رابطه برقرار کنید.
    پیشنهاد میکنم که صدای خواننده هم خوب باشه چون یه اصل اصبات شده هست که میگه صدات شبیه همون کسی میشه که کاراش رو برای خودت مرتب میخونی !
    ضمناً فراموش نشه که من نگفتم تقلید صدا کنید و فقط گفتم با صدای خودتون آهنگ دیگری رو تمرین کنید.

مختصری از تمریناتی که برای این هفته در نظر گرفتم :
    1.از این هفته پرهیز کنید ، از دود ، آب یخ و داغ ، تندی ها و ترشی ها ! و...
    2.خوب و اصولی نفس بکشید و به نفس کشیدن از بینی عادت کنید و دیگر از دهان نفس نکشید و هرگاه نیاز به حبس نفس بود ، هوا را از بینی وارد کنید.
    3.یک موزیک استاندارد را خوب گوش کنید و خوب بخوانید اما تقلید نکنید.

دوستان از طرح سوالات در غیر از این دروس خودداری کنید و لطف کنید فقط پیرامون مطالبی که گفته شد بحث کنید – ضمناً اگر مشکلی بود در این زمینه حتماً بپرسید.
    با تشکر از شما.
    منتظر جلسه ی بعدی باشید...

پایان جلسه ی اول !

Last edited by a moderator: ‏13/12/09
    sadegh7906, dorchin, kiaalizade و 26 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
  2.  

آموزش آهنگسازی و تنظیم

آموزش آهنگسازی

3. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

دوستان عزیز من تصور میکردم که از این مجموعه ی آموزشی استقبال خوبی میشه ، اما میبینم که هیچ کس گفت و گویی نکرده راجع به این بحث !!! حالا یا کار من خوب بوده و اینقدر بی عیب نوشتم که احتیاجی به پرسش نیست (!!!!!!!!!!!!!!) (بعید میدونم اینطوری باشه !) یا کسی تمایل نشون نمیده به این بحثا....
    کدوم درسته؟

1 person likes this.
  4. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi مدیر کل تیم مدیریت

دوست عزيز تشكرهايي كه از شما شده نشانگر مفيد بودن موضوع بوده. مطمئن باشيد كه بحث خوبي رو شروع كرديد.
    شما ادامه بديد و دوستان اگه موردي داشته باشن حتما سئوال خواهند كرد.
    با تشكر.

3 کاربر از این پست تشکر کرده اند.
  5. hmd_kro

hmd_kro Active Member عضو سایت هنرمند

با تشکر از شما دوست عزیز.

بحث خوبی رو شروع کردید.

اولین سوالو من میپرسم:

من از چند جا شنیدم که نفست رو تو سینه جمع کنی بهتره و از چند جای دیگه هم شنیدم که نفس رو تو شکم جمع کنی بهتره. حالا استانداردش کدومه؟

1 person likes this.
  6. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

ممنون از همه ی دوستانی که به بنده لطف دارن...

خب در جواب دوست گل و عزیزم hmd_kro باید بگم که لطفاً به قوائد عمل کنید ، من گفتم فقط پیرامون همین درس بحث کنید و اینا رو از ابتدا کار کنید تا به نفس کشیدن هم خواهیم رسید.اصلاً نگران نباشید من طریقه ی صحیح نفس گیری رو هم عرض خواهم کرد.شما فعلاً درست نفس بکشید(از بینی تنفس کنید) تا به این امر عادت کنید.
    ممنون از کنجکاویتون ، همین علاقه ی شماست که من رو به ادامه ی درسا امیدوار میکنه - دوست من بهتون قول میدم که خیلی زود به اونجا خواهیم رسید.
    با تشکر از شما - سوالی بود من در خدمتم.

7. elcin

elcin عضو سایت

سلام :
    مرسی از مطالب مفیدتان .
    من هم می خوام چند عاملی که مضره واسه صدا ذکر کنم .( که از قلم افتاده )
    1. خشکی هوا .
    2. پچ پچ کردن .
    3.اسپرین خوردین .
    4.سرفه کردن .
    5.مشروبات الکلی .
    6.غرغره کردن .
    7.کافئن .

و برای باز کردن صدا :
    1. آب ( ملایم ) بنوشید .
    2.لیمو
    3.استنشاق بخار آب از بینی ( بخورکردن )
    4.ماساژ ماهیچه های گردن .
    5.بجای صاف کردن صدا آب دهان رو غورت بدید .

موفق باشید .

2 کاربر از این پست تشکر کرده اند.
  8. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

دوست من elcin عزیز ممنون از لطفت...
    شما کاملاً درست میگی و مواردی که ذکر کردی در حفظ حنجره بسیار موثره و به دوستان پیشنهاد میکنم حتماً بهشون عمل کنن.
    اما عزیزان فراموش نکنن که موارد ذکر شدهی دوست عزیزم elcin و نکاتی که من در درس گفتم تنها مکمل هستند و با تکرار و تمرینه که صداتون پخته میشه.(ببینید من چقدر روی این نکته تاکید کردم!)
    شما دوستان هم پرهیز کنید و هم تمرین کنید تا صداتون خوب بشه.

ممنون که کمکم کردین که درس این جلسه کاملتر بشه.
    یا حق

9. theone

theone هنرمند

جریان این پچ پچ کردن چیه ؟؟؟؟؟؟

من خیلی وقتها وقتی می خوام ملودی بذارم رو ترانه اول اون رو بصورت زمزمه می خونم تا به حالت نهاییش برسه !! یعنی با ین حرف دوستمون elcin من هر روز دارم به صدام صدمه میزنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

10. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

...

2. پچ پچ کردن .

بهتر که دوست عزیزمون خودشون منظورشون رو توضیح بدن و بعد من هم مطالبی رو در این باره عرض خواهم کرد - پس بفرمایید لطفاً ، ما منتظریم...

11. elcin

elcin عضو سایت

بله پچ پچ کردن باعث میشه حنجره خسته بشه و تارهای صوتی نتونه نتها رو درست تنظیم کنه . و در بعضی مواردم دچار گلو درد می شه .( البته زمزمه با پچ پچ فرق میکنه پچ پچ یجوری شبیه یواشکی حرف زدنه تو این حالت نمی دونم خوندین یا حرف زدین خیلی به گلو فشار می یاد اما زمزمه یجورایی شبیه ولوم خیلی پایین همون صدای خودتون میشه ).
    معمولا بعد از پچ پچ کردن یه سرفه و ااام می کنیم که این همون عاملی است که صدا رو خراب میکنه
    (یعنی همون گزینه 4 میشه :smile (73):)
    موفق باشید .

4 کاربر از این پست تشکر کرده اند.
  12. poya 268

poya 268 Member عضو سایت

دوستان ممنون از مطالب خوبتون
    من یه مشکل دارم و اون اینه که صدام خیلی غمگین وگریه داره
    باید چی کار کنم
    سنتی کار کنم مشکلم حل میشه
    این مشکلام انتسابیه
    یعنی اینکه جد در اندر جد ما مداح بودیم
    کممممممممممک
    چی کار کنم
    ممنون میشم

ببخشید من چه جوری میتونم نمونه کارمو اینجا بزارم تا بیشتر با صدام آشنا شید
    اصلا میشه که بتونم
    یک مگابایت بیشتر نیست
    ممنون میشم راهنماییم کنید میدونم که هیچ ربطی به اینجا نداره ولی .....:smile (72):

Last edited by a moderator: ‏15/12/09
  13. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

سلام به سید مصطفی عزیز (seyed mostafa)
    دوست عزیز من میخوام یه قولی به شما بدم و اون اینه که اگر از همین جلسه ی اول تمرینات رو انجام بدین و تا انتها با من همراه باشید با تمرینات من و بقیه ی عزیزان حتماً جوابتون رو خواهید گرفت و با تکرار مداوم تمرینات صدای پخته ای خواهید داشت.

اما یه نکته ، اینکه صدای شما غمگینه خیلی خیلی خوبه و شاید باعث پیشرفت شما بشه.

راجع به کار کردن موسیقی سنتی باید عرض کنم که من الان 10 سالی هست که سنتی رو شاگردی میکنم و به جرات میگم روی صدام تاثیر بسیار زیادی داشته.شما هم اگه واقعاً وقت و علاقش رو دارین من پیشنهادش میکنم اما واقعاً احتیاجی نیست - چراکه شما با تمرینات آواز و سلفژ صداتون رو خواهید ساخت.

راجع به مداحی هم به شما تبریک میگم - امیدوارم موفق باشین و توی ایام محرم مارو از یاد نبرید و برامون دعا کنید . ولی یه تذکر اگر رفتین جایی واسه ی مداحی فراموش نکنید که فریاد نکشید - به هیچ عنوان داد نزنید.همونطور با سوز و گداز اما با ملایمت بخونید تا به حنجرتون آسیبی نرسه.

موفق باشین

اما یه نکته ی مهم برای تمام دوستان گل :
    گاهی اوقات شما عزیزان میخونید و گاهی به این نتیجه میرسین که توانایی اجرای نت های زیر و بم رو ندارید !
    خب حق دارید چون بازه ی صوتی انسان ، بازه ی صوتی پیانو که نیست (!!!!) یه حد و حدودی داره حالا بعضیا مثل گوگوش از بازه ی صوتی نسبتاً بالایی برخوردارن و بعضی دیگه نه...
    پس نگران نباشید - شما نباید برای اندازه ی بازه ی صوتیتون از بم تا زیر غصه بخورین بلکه باید یاد بگیرین چطور از این بازه ی صوتی ای که دارین بیشترین و بهترین استفاده رو ببرین.
    خیلی از خواننده های موفق ایرانی و خارجی دارای بازه های صوتی متوسط و حتی کم هستن که به زودی براتون چند نمونه از بازه ی صوتی خواننده ها رو خواهم گذاشت - اما اگه این خواننده ها موفق بودن علتش این بوده که یادگرفتن چطوری از صداشون استفاده کنن.

گاهی اوقات مشکل شما در اجرای نت های بم خیلی حاده و بعضی دوستانم تعجب میکنن - باید بگم این فقط یه مشکل کاذب هست و به این دلیل پیش میاد که شما در صحبتهای معمولی و روزمره فقط با یک بازه ی صوتی خاص صحبت میکنید و این باعث شده که خیلی کاذب نتونید صداهای بم و زیر رو خوب اجرا کنید - اگه تازه وارد آواز شدین باید بگم اصلاً نگران نباشید صدایی که الان دارید قابلیت پخته شدن و ارتقا رو داره - صدا اکتسابیه - پس خوب تمرین کنید تا صداتون پخته بشه.

من در طول کلاسها اتودهای آوازی میدم خدمتتون هم زیر و هم بم و استعداد شما رو توی بیان نت های زیر و بم تا حد ممکن افزایش میدم.
    پس تمرین کنید تا ببینید صدای واقعیتون چیه.

با جلسات صداسازی همراه باشید.
    با تشکر

نمونه صداتون رو بفرستین همینجا لطفاً...

Last edited by a moderator: ‏15/12/09
    1 person likes this.
  14. Pedram Pelak

Pedram Pelak Producer هنرمند

دوست عزیز ضمن تشکر از تاپیک سوالی داشتم که شاید عجیب بیاد به نظرت !

من صدای خیلی نازک و دلنشینی دارم ! ( حالا نگفتم زیبا دیگه تعریف از خود نباشه ) البته زیاد در حالت طبیعی اینطوری نیست نمیدونم چرا دد روم که میرم این اتفاق میفته !

میخوام این صدا رو خراب کنم ! صدا بم بشه ! صدا گرفته بشه صدا مثل زمانی بشه که مثلا ادم سرما خورده یا صبح ها که از خواب بلند میشه ! لطفا هر روشی که میدونی واسه کلفت کردن و خشن کردن و بم کردن صدا بهم معرفی کن ! ممنون !

1 person likes this.
  15. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

سلام و احترام

با سلام.
    mrfaramir عزیز ممنون از اینکه در بحث ما شرکت کردی !
    ببینید صداهای نازک و دلنشین خوبه و به نظر من جنسی هست که میتونه پیشرفت کنه اما اگر قرار باشه که کسی پیشرفت کنه اول خودش باید صدای خودش رو بپسنده و بعداً مردم ! اگه کسی خودش صداش رو دوست نداشته باشه نمیشه انتظاری از مردم داشت.
    اما خب به نظر من اگه صدای شما اون حالتی که گفتی رو داره خوبه و باهاش ارتباط برقرار کن - به جنس صدای شما اصطلاحاً میگن استرینگ.
    اما اینکه میگی صدا رو به هم بریزم جمله ی مناسبی نیست - بهتره بگی که میخوام توانایم رو در اجرای نت های بم بالا ببرم - یعنی هم صدای واقعی خودت رو حفظ کنی برای جاهایی که احتیاجه و هم به راحتی بتونی بم بخونی که مسلماً رهش اینه که شما تمرین و تکرار داشته باشی - اونم بصورت مداوم.
    تمریناتی که برای بالا بردن توانایی اجرای نت های زیر و بم داریم هم یک سری اتود آوازی توی گام های مختلف هست که اگه توی بحثا با ما همراه باشی حتماً توی جلسات آینده به اون خواهیم رسید.
    همینطور یک سری اتود هست که روی نت های بم میچرخه و شما با تکرار اونها توانایتون رو در اجرای نت های بم تثبیت میکنید.

یا حق

1 person likes this.
  16. theone

theone هنرمند

منم یه سوال داشتم دقیقا بر عکس دوستان !!

من صدای بمی دارم و یه مقدار رگه های خش داره و خودمم صدای بمم رو خیلی دوست دارم و به سبکایی که مد نظرم هست می خوره !!اما واسه قسمته اوج صدا اگه بخوام با صدای خودمم برم اوج خیلی بهم فشار میاد اگه بخوام یکم از بم خارجش کنم خودم نمی پسندم شما چه پیشنهادی میدین؟؟؟

17. poya 268

poya 268 Member عضو سایت

ممنونم ازت آقا مسعود سعی می کنم به نکته هایی که گفتین توجه کنم و به چیزایی که گفتین عمل کنم
    مشتاقانه منتظر شروع کلاس هات هستیم
    در اولین فرصت سعی می کنم یه نمونه از رکورد صدام رو واستون بزارم تا کمکم کنین
    مرسی از همه ی بچه های این سایت:smile (72):

18. ahangha88

ahangha88 عضو سایت

سلام دوست عزيز من تازه يا اين سايت آشنا شدم
    من خواننده اي هستم كه چند سالي هست كار ميكنم عاشق موسيقي و خوندنم كارام هم به صورت به اصطلاح زيرزميني پخش ميشده و ميشه
    ولي به تازگي فهميدم بعضي اوقات كه ميرم استوديو صدام احساسي كه بايد داشته باشه رو واسه يه آهنگي نداره
    چون همين هفته كه رفته بودم كاره جديدي رو ضبط كنم خودم كه خوندم بعد صدا بردار هم از اون كار خوشش اومد و چون دوستم بود اجازه گرفت و اون قطعه رو يه باز امتحاني اجرا كرد به نظرم اون با احساس تر از من كه صاحب كار و سازنده اون بودم كار رو اجرا كرد!!!!
    دليلش ميتونه چي باشه؟

19. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

این مسئله زیاد پیش میاد. به نظر من شما وقتی تمرکز رو صداتو نداشته باشی و ذهنت بیشتر مشغول صحیح خوندن آهنگ باشه باعث میشه که از هر قسمت راحت بگذری و توجهی به حس کار نداشته باشی. با تمرین بیشتر وقتی کاملاً تونستی با تسلط آهنگو بخونی اونوقت تازه جایی واسه حس دار خوندن آهنگ باز میشه. توی استودیو معمولاً وقتی مشتری میاد همیشه یه استرس ( حداقل یه کم ) داره که نمیدونم چرا ولی همه ی اینا باعث میشه که نتونه اون چیزی که وقت تمرین میخونده رو اونجا پیاده کنه! به هر حال نظر شخصی بود ولی بحث حس آهنگ چیز اصولی نیست که بشه با دلیل و منطق و تجویز دارو درستش کرد!

20. ahangha88

ahangha88 عضو سایت

امانوئل عزيز
    داداش استوديويي كه من ميرم خودم دستيار صدابردارشم يعني استرس خاصي ندارم
    فقط شايد يه مسئله باعث اين موضوع بشه اون اينه كه استوديو هميشه مشتري داره و مثلا من يه آهنگي رو كه واسه اين هفته تمرين كردم رو بايد 3 ماه ديگه بخونم توي اين سه ماه هم يه آهنگ ديگه ميسازم كه اونو بيشتر دوست دارم اين دليل ممكنه احساس رو پايين بياره؟

21. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

این هم میتونه دلیلش باشه ولی خوب از قدیم گفتن نذار کار کهنه بشه
    فکر کنم تنها کاری که بشه کرد اینه که سه سوته کارو بعد ساختنش بخونی. یا اینکه اون صحنه که واسه اش می خونی (چه شاد چه غم) همونجا وسط استودیو پیاده کنی

تاپیک های مشابه: آموزش صداسازی
انجمن عنوان تاریخ
گفتگوی عمومی درباره خوانندگی دانلود آموزش سه جلسه صداسازی و سلفژ pdf ‏20/8/11
گفتگوی عمومی درباره خوانندگی آموزش صداسازی و سلفژ – جلسه سوم ‏10/1/10
گفتگوی عمومی درباره خوانندگی مجموعه آموزش های صداسازی و سلفژ ‏13/12/09
گفتگوی عمومی درباره خوانندگی آموزش صداسازی و حنجره سازی برای خوانندگی ‏30/8/09
گفتگوی عمومی درباره خوانندگی فیلم آموزش سلفژ میخوام ‏13/3/14

این صفحه را به اشتراک بگذارید

عبارت های جستجو شده

1. سلفز

,
  2. صداسازی در آواز