تدریس موسیقی تبلیغ شما در اینجا

آلبوم «ساعت فراموشی» رضا یزدانی

?

آهنگ مورد علاقه شما در آلبوم «ساعت فراموشی»؟

1. تیمارستان

11.5%
  2. بانوی من

19.2%
  3. حرفهای شخصی

15.4%
  4. کافه بهشت

30.8%
  5. کارتون خواب

19.2%
  6. بدون تو هیچم

3.8%
  7. کافه رویا

23.1%
  8. وقتی تو رفتی

15.4%
  9. سینما

7.7%
  10. آدم یه جاهایی رو مجبوره

11.5%
  11. ساعت-فقط یه کمی چای واسه من بریز

23.1%
  12. چمدون-کجای این دنیا میشه

11.5%
  13. ببار برایم

11.5%
  14. چرا یادم نمیاد؟

15.4%
فعال بودن نظرسنجی چندگانه
  1. qLeph

qLeph طراح مجله بسامد تیم مدیریت مدیر تالار

آلبوم «ساعت فراموشی» از رضا یزدانی، امروز ١٠ آبان ١٣٩٠ منتشر شد.

١- تیمارستان
    تنظیم : میلاد عدل / شعر: مهدی ایوبی
    ٢- بانوی من
    تنظیم: بهروز پایگان / شعر: داوود مردانی
    ٣- حرفهای شخصی
    تنظیم: بهروز پایگان / شعر: اندیشه فولادوند
    ٤- کافه بهشت
    تنظیم: بهروز پایگان / شعر: حسن علیشیری
    ٥- کارتون خواب
    تنظیم: بهروز پایگان / شعر: مهدی ایوبی
    ٦- بدون تو هیچم
    تنظیم: آرش زمانیان / شعر: امیر جمشیدی
    ٧- کافه رویا
    تنظیم: بهروز پایگان / شعر: علی کمارجی نژاد
    ٨- وقتی تو رفتی
    تنظیم: بهروز پایگان / شعر: رضا یزدانی
    ٩- سینما
    تنظیم: میلاد عدل / شعر: حسن علیشیری
    ١٠- آدم یه جاهایی رو مجبوره
    تنظیم: میلاد عدل / شعر: مهدی ایوبی
    ١١- ساعت-فقط یه کمی چای واسه من بریز
    تنظیم: میلاد عدل / شعر: سروش دادخواه، پویان بوترابی
    ١٢- چمدون-کجای این دنیا میشه
    تنظیم: میلاد عدل / شعر: علیرضا باران، پویان بوترابی
    ١٣- ببار برایم
    تنظیم: بهروز پایگان / شعر: گلبرگ شعبانی
    ١٤- چرا یادم نمیاد؟
    تنظیم: میلاد عدل / شعر: حسن علیشیری
    نوازندگان:
    کیبورد، پیانو و سازهای الکترونیک: بهروز پایگان
    گیتار الکتریک: مازیار احمدپور، میلاد عدل
    گیتار اکوستیک: مازیار احمدپور، میلاد عدل، رضا یزدانی
    گیتار باس: آرش زمانیان
    درام: پیام زمانی
    گیتار فلامنکو (در قطعه "ببار برایم"): کاویان رجبی
    عکس: شهرزاد داور، کوروش جوان
    امور هماهنگی: یاسین طوسی

Last edited by a moderator: ‏1/11/11
  2.  

آموزش آهنگسازی و تنظیم

آموزش آهنگسازی

3. mehrzad63

mehrzad63 هنرمند

آلبوم قبلی که واقعا زیبا بود ولی کیفیت آهنگها مثل موزیکهای دهه 70 می موند. انشالله این آلبوم از کیفیت بهتری داشته باشه.

4. ‏mohsen alipour

‏mohsen alipour عضو سایت

دوست عزيز متوجه نشدم كيفيت البوم ساعت بيستو پنج شب عالي بود يعني چي كيفيتش مثل دهه ي هفتاد ميموند حتما شما اهنگهارو با كيفيت پايين گرفتيد اگه االبوم و به صورت ارجينال بخريد و يا حتي با كيفيت خوب دانلود كنيد ميبينيد كه در اشتباهيد.

5. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

واقعاً خوشحالم که بعد از آلبوم زیبا و موفق ساعت 25 شب ، نوبت پخش این اثر رسید و خسته نباشید می گم به جناب یزدانی و بقیه ی هنرمندانی که در تهیه و تولید این اثر سهیم بودن ؛ به خصوص یه تبریک و خسته نباشید ویژه میگم به دوست و استاد عزیزم جناب آقای بهروز پایگان عزیز و گرامی ، واقعاً دستتون درد نکنه - به جرات می شه گفت آثار جناب یزدانی ، به همت خودشون و همکاران حرفه ایشون ، جز کارهایی هست که باعث میشه سطح کارهای موجود در بازار موسیقی بالا بره !
    حقیقتاً این آلبوم رو امروز نتونستم اینجا پیدا کنم و چون بی تاب شنیدنش بودم و از روی کنجکاوی اون رو دانلود کردم اما مطمئناً فردا نسخه ی اورجینالش رو با افتخار تهیه خواهم کرد ، حمایت از هنر و هنرمندان به کنار :دی ، آلبوم به این زیبایی واقعاً آدم حیفش می آید که یه نسخه ی اورجینالش رو نداشته باشه.
    با یک بار گوش دادن هم نمیشه نظر خاصی داد و از اون گذشته ، بنده به هیچ وجه در جایگاهی نیستم که بخوام نظری در مورد این آلبوم بدم - فقط میتونم بگم زیبا بود...

از همه ی دوستان گرامی میخوام که نه تنها این آلبوم رو ، بلکه هر آلبوم مجاز دیگری رو به صورت اورجینال تهیه کنند ، تا شاید همین حمایت مخاطبان باعث بشه سطح این هنر در کشورمون بالا بره - مطمئناً هزینه ی خرید یک آلبوم مبلغ زیادی نیست و هرکس اراده کنه قادر به خریدش هست ، پس بیایید کوتاهی نکنیم...
    با تشکر از شما.

6. faham

faham عضو سایت هنرمند

خوشحالم...24ام هم بلیط کنسرت رو گرفتم..
    امیدوارم در این قحطی کارهای خوب ، دوباره یک کار خوب از رضا یزدانی عزیز بشنویم...
    لطفا از این هنرمند حمایت و حتما آلبوم اورجینال تهیه کنید و از اونی هم که تهیه کردید تکثیر نکنید..به همه یادآوری کنید باید شخصا تهیه کنن.

7. qLeph

qLeph طراح مجله بسامد تیم مدیریت مدیر تالار

دوستان ضمن دادن نظر، می تونید در نظرسنجی تاپیک شرکت کنید و به آهنگ (های) مورد علاقتون در این آلبوم رأی بدید.

8. hamed_yazdani

hamed_yazdani عضو سایت

خواهشا بد برداشت نکنید ولی گیتار بیس صحیحه نه باس!( خودم خیلی وقت بود باس میگفتم)
    حالا آلبومشون رو از کجا بخریم؟

9. mohsen afrasiab

mohsen afrasiab عضو سایت هنرمند

دستش درد نکنه - ولی من از تنظیم کننده های ایرانی بیشتر انتظار دارم ..... خلاقیت کارها پایین بود .. سبک هم که راکه پس ازاد تر هم هستن اهنگ سازان و تنظیم کننده هاش -- صدای رضا خیلی قشنگه ولی باید بیشتر به موزیک هاش بها داده بشه

فکنم منظورشون ساز بندی کار بود که شبیه دهه هفتاده - هرچند که ساز بندی دهه هفتادی ها هم خیلی بهتر از الان هست که 2011 هستیم

Last edited by a moderator: ‏9/11/11
  10. Saman Niknezhad

Saman Niknezhad عضو سایت هنرمند

البوم ساعت فراموشي يك البوم زيبا و خاص بود.
    كيفيت كار ها بسيار خوب بود (چه از نظر تنظيم چه از نظر اهنگ سازي و چه از نظر ضبط سازها و وكال)
    واقعا اين البوم يكي از زيباترين كاورهاييرو داشت كه تا به امروز ديدم-در بين البوم هاي مجاز واقعا چنين خلاقيتي كم هستش براي البوم ها!

موزيك كافه رويا من رو ياد كاره shape of my heart - sting انداخت(از لحاظ سازبندي و خوندن)
    فقط خيلي دوست داشتم موريك چرا يادم نمياد تا اخر همون ريتم ملايم رو طي كنه كه متاسفانه بعد از 2دقيقه موزيك تغيير ميكنه و ديگه به دل من نميشينه.

اما واقعا از شنيدن تك تك اهنگ هاي اين البوم لذت بردم

در كل از اينكه نسخه اورجينالش رو بخريد مطمئن باشيد پشيمون نخواهيد شد

يك باره ديگه به اقاي پايگان بابت تنظيم هاي خوبشون تو اين البوم تبريك ميگم​

11. jervis

jervis عضو سایت

سلام
    اگر از جناب پایگان یه درخواستی داشته باشم ، لطف می کنن به درخواست بنده رسیدگی کنن؟
    آکورد آهنگ ببار برایم رو می خواستم ،
    خودم اقدام کردم ، اما اینقدر آکوردهای 7 و 9 داشت ، گیج شدم.

امکانش هست آکورد این آهنگ رو برامون بذارین؟

سپاس گزارم

12. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan مدیر کل TeamMate

توی پیام خصوصی جوابتون رو دادم :)

3 کاربر از این پست تشکر کرده اند.
  13. kasian

kasian عضو سایت

دوستان گرامی من یکی از طرفداران همیشگی رضا یزدانی عزیز بوده ام.آلبوم قبلی را هم در چند نسخه خریدم تا به عزیزانم هدیه بدهم...اما انتشار آلبوم جدید ایشان به راستی یک شوک بزرگ به روحم بود.نا امیدی عمیقی وجودم را گرفته و مطمئن شده ام که هرگز آلبوم جدید ایشان را نخواهم خرید!..علتش را هم برای شما بزرگواران توضیح می دهم. راستش من از دوران کودکی به دو هنر عشق عمیقی داشته ام یکی موسیقی و دیگری شعر. در هر دو این مقولات همه جانبه برخورد می کنم در شعر از فردوسی تا دکتر شمس لنگرودی و در موسیقی از باخ تا بونجووی...ملاک برایم سبک نیست بلکه اصالت و قدرت ارایه در هر سبکی است.من آلبوم ایشان را در منزل دوستم شنیدم و چند آهنگ انتهایی را هم طاقت نیاوردم که بشنوم و از دوستم خواهش کردم موسیقی را قطع کند.می پرسید چرا؟! در آلبوم جدید رضا یزدانی دو اتفاق کاملا متفاوت افتاده. از یک سو موسیقی ایشان به اندازه ای قدرتمند شده که نسبت به آلبوم قبلی ایشان باور کردنی نیست. بسیار عالی و پر و پیمان،زیبا و نیرومند به نحوی که برای کارنامه ی هر موزیسینی مایه ی افتخار است و از دیگر سو کلام( اشعار) به اندازه ای نسبت به کارهای قبلی ایشان افت کرده که من طرفدار همیشگی ایشان را به اندوه فرو برد. با انکار این حقیقت راه به جایی نمی بریم.حقیقت این است که ترانه سرایانی که دارای نبوغ ویژه ای باشند در هر دوره ای به ندرت پیدا می شوند. در دوران ما یغما گلرویی عزیز سرآمد همه ی ترانه سرایان است. من نه ایشان را دیده ام و نه چیز دیگر اما کتابهایش را دارم و با کلامش بسیار آشنایم.اتفاق خجسته ای که افتاد اتحاد این دو مرد توانا بود یعنی رضا یزدانی+یغما گلرویی...شکسته شدن این پیوند عوارض غم انگیزش را در این آلبوم به شدت نشان داد.شاید مثل جدایی پرویز مشکاتیان از استاد شجریان یا جان لنون از بیتلز یا راجر واترز از پینک فلوید. این سناریوی کشنده برای یزدانی عزیز هم رخ داد. من نمی دانم چرا و از همه ی روابط بی خبرم. اما هر چه بود ای کاش قابل رفع و رجوع بود ای کاش...نه این که ترانه های ایشان بد باشند اما با استاندارد همیشگی رضا یزدانی فاجعه بارند.این ترانه ها برای کار ایشان و به ویژه این موسیقی عالی مانند ترکیب بهشت با جهنم اند...تو را به خدا دقت کنید: " تو این روزگار خراب و مریض،فقط یه کمی چای واسه من بریز!!!" اصلا مهم نیست که مریض با بریز در علم قافیه، هم قافیه نیستند چون در موسیقی ما بیشتر به آواها کار داریم.مساله اینجاست که کل موضوع بی ربط است! از روزگار فردوسی "می" در اشعار بوده که فردوسی در معنای حقیقی اش استفاده می کند:" می و رود و رامشگران خواستند" تا زمان عطار و سنایی که کم کم بار عرفانی هم می گیرد و در حافظ به اوج می رسد.این سنت به قدری در شعر ما جا می افتد که فقهای شیعه هم در سرودن شعر از این عناصر بهره می برند و مشکلی هم ندارند تا به امروز.مثل این شعر معروف:" در میخانه گشایید به رویم شب و روز/ که من از مسجد واز مدرسه بیزار شدم". در زمان ما نیز همچنان "می" یا وازه های دیگرش به همین دو صورت حضور دارند. در جایی که حافظ شرابی تلخ می خواهد که مرد افکن بود زورش، جناب یزدانی نمی توانند در این روزگار خراب طلب چای کنند!!! و بدبختانه مرتب هم تکرار کنند.این تعبیر به اندازه ای ناگوار است که حواس آدم را به تمام به خودش مشغول می کند و موسیقی را ساقط می کند. اگر مشکلی از نظر ممیزی وجود دارد چه بهتر که کل موضوع را کنار می گذاشتند و از این ابتذال در شعر دوری می جستند. لااقل این آهنگ به این نحو رقت بار نفله نمی شد. درباره ی آهنگ های دیگر هم مشکلات کم نیست .قصد از پیش تعیین شده ی برخی ترانه سرایان برای تقلید از یغما گلرویی در کلام به خلق صحنه های مصنوعی و بی اصالت انجامیده و استفاده از لغاتی مثل "آنارشیست" کمکی به این حل این مشکلات که نمی کند هیچ، عمقش را هم بیشتر می کند...این آلبوم بیرون آمد. و کاریش نمی شود کرد اما فرصت بی نظیری بود که سوزانده شد. کاش در آثار بعدی جلوی این سقوط گرفته شود. خلق یک تیم کاری موفق در هیچ جای دنیا کار ساده ی نیست. باید جلوی این جدایی گرفته می شد.که متاسفانه نشد...برای من یکی حسرت عمیقی بر جای گذاشت...

3 کاربر از این پست تشکر کرده اند.
  14. issah

issah عضو سایت

حرف شما درست ولی...فکر نمی کنید در نقد باید از واژه های بهتری استفاده کرد؟؟؟من هم مثل شما با بعضی از اشعار آلبوم ارتباط برقرار نکردم ولی دلیل نمی شه تمام آلبوم را زیر سوال ببرم.باز هم نسبت به اشعاری که جدیدا می شنوم آلبوم یزدانی یه سر و گردان بالاتر هست.نمی شه از ترانه های کارتن خواب و کافه رویا به سادگی گذشت.
    ولی من دلیل پافشاری رضا یزدانی به نوستالژی در شعر هایی که انتخاب می کنه رو نمی دونم.هیچ وقت آهنگ شمال از ادد لیستم پاک نمی شه ولی تکرار نوستالژی در آهنگ های یک آلبوم رو اصلا درک نمی کنم.

Last edited by a moderator: ‏19/5/12
  15. AminRZ

AminRZ عضو سایت

حرف شما درست .. ولی به نظر من این نوع موزیک چون موزیکی به شدت مردمی هستش پس شعراش هم در هر رده ای باید قابل فهم و زیبا باشه ...
    که شاعر هم به خوبی تونسته از پسش بر بیاد .. ( نظر شخصی بود )
    از تنظیم های استاد پایگان هم باید تشکر کرد که به راستی مستحق واژه استاد هستند ....

16. kasian

kasian عضو سایت

دوست عزیز همچو جان...در نقد باید با ادب ولی بی تعارف حرف زد و اگر کار خود سانسوری و پرده پوشی به جایی برسد که حرف شما را نامفهوم کند یا کلام شما نازل شود چه یهتر که ساکت نشست و حرفی نزد تا مبادا دلی برنجد...من اصلا نفهمیدم "استفاده از واژه های بهتر در نقد" که می فرمایید دیگر چه نوع بیانی است.من که بسیار با صراحت گفته ام از دوستداران رضا یزدانی هستم! در برابر تنزل کلام در آثار ایشان چگونه سخن بگوییم که حمل بر بی ادبی و گستاخی نشود؟!

1 person likes this.
  17. kasian

kasian عضو سایت

amirRZ عزیزم...مردمی بودن یک اثر نقطه ی قوت یک اثر می باشد اما بدین معنا نیست که ما کلام نازل و سست را با بهانه ی مردمی بودن رفع و رجوع کنیم...چه کسی می تواند بگوید مردمی بودن یعنی سست ساختن یا سست گفتن؟! مردم منبع شعور و مایه ی الهام هنرمندند و نباید هر کار سطحی و هر ضعف شخصی را با بهانه ی مردمی بودن توضیح داد. کاری که موسیقی اش قوی و کلامش سست باشد درست مثل بعضی از این خودروهای ایرانی ناقص الخلقه می شود که مثلا موتورش پژو و اتاقش پیکان است!! یا از این قبیل...همیشه لنگ می زند و دست آخر برای همیشه فراموش می شود. قوی بودن و قوی ساختن و قوی گفتن حسن است و دلیل ماندگاری یک اثر.

تاپیک های مشابه: آلبوم «ساعت
انجمن عنوان تاریخ
اخبار موسیقی ایران دومین آلبوم "شهرام شکوهی" به نام "کولی عشق" منتشر شد. ‏25/1/14
اخبار موسیقی ایران آلبوم " دوست دارم ( I Love You ) " از گروه سون ( Seven Band ) منتشر شد. ‏19/8/13
اخبار موسیقی ایران نظر شما درباره آلبوم جشن تنهایی × شهاب رمضان ‏17/6/13
اخبار موسیقی ایران آلبوم "جشن تنهایی" شهاب رمضان ‏21/5/13
اخبار موسیقی ایران آلبوم « دیگه میرم » مجید خراطها ‏10/3/13

این صفحه را به اشتراک بگذارید

عبارت های جستجو شده

1. دانلود اهنگ رضا یزدانی به نام وقتی تو رفتی

,
  2. دانلوداهنگهای اسماعیل گنجی

تنظیم میکس و مسترینگ